Życie jest talentem powierzonym nam, abyśmy go przemieniali i pomnażali, czyniąc z niego dar dla innych. Jan Paweł II 

WITAMY NA STRONIE FUNDACJI WIEM I UMIEM !

Szanowni Państwo, Studenci Gdańskiej Akademii Seniora.
Ze względu na trudności organizacyjne wynikające z strajku w szkole odwołuję wykład i warsztaty, które miały mieć miejsce 14 kwietnia 2019 w ZSO nr 2 .

Za utrudnienia przepraszam.

Renata Grochowska tel. 600 382 169

WYDARZENIA

Spotkanie z Senatorem Antonim Szymańskim - wykład "Starzejące się społeczeństwo, rodzina, demografia, perspektywy dla seniorów".

2016-04-09 16:30:00, komentarzy: 0


9 kwietnia Senator Antonii Szymański wygłosił wykład, w którym poruszył min. zagadnienia dotyczące niżu demograficznego, rozwodów i nieformanych związków. Podkreślił znaczenie atmosfery miłości i bezpieczeństwaw rodzinie. W swoim wystąpieniu skupił sie na problemach rozpadu rodziny i jego skótkach dla rozwoju dzieci. Omówiony został równiez problem polityki senioralnej państwa,a zwlaszcza zagadnienia godnego starzenia się. Senator A. Szymański wspomniał o roboczej wersji przygotowywanej nowej ustawy emerytalnej mającej na celu obniżenie wieku emerytalnego.
Senator Antoni Szymański ukończył studia na Wydziale Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach pracował jako pedagog w gdańskich szkołach, działał jako rodzinny kurator sądowy, kierownik zespołu kuratorów i zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Kuratorów. Działa w katolickich organizacjach społecznych m.in. Towarzystwie Odpowiedzialnego Rodzicielstwa, Stowarzyszeniu Ochrony Radiosłuchacza i Telewidza, Stowarzyszeniu Dziennikarzy Katolickich, Klubie Inteligencji Katolickiej w Gdańsku, pełni funkcje wiceprezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Od 1980 działa w NSZZ „Solidarność”, do 1981 wchodził w skład prezydium Krajowej Komisji Koordynacyjnej Resortu Wymiaru Sprawiedliwości związku. W 1994 został powołany na członka Komisji do Spraw Rodzin przy Episkopacie Polskim. Przez pięć lat przewodniczył Radzie do Spraw Rodziny przy wojewodzie gdańskim i marszałku województwa. Publikował artykuły dotyczące polityki społecznej, w latach 1998–2001 był jednym z organizatorów kongresów „O godność macierzyństwa”, „O godność ojcostwa”, „O godność dziecka”.

W latach 1997–2001 sprawował mandat posła III kadencji z województwa gdańskiego, wybranego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność z rekomendacji Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. W Sejmie był przewodniczącym Komisji Rodziny, członkiem Komisji Polityki Społecznej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W 2001 z ramienia Bloku Senat 2001bezskutecznie kandydował do Senatu. Od 2002 do 2005 zasiadał w sejmiku pomorskim, w którym przewodniczył Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. W 2005 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatora VI kadencji w okręgu gdyńsko-słupskim. W wyborach parlamentarnych w 2007bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2008 związał się z lokalnym odłamem Ruchu Obywatelskiego Polska XXI.

W 2015 wystartował ponownie do Senatu z ramienia PiS w okręgu nr 66. Uzyskał mandat senatora IX kadencji, 
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Spotkajmy się na facebooku 
POKOLENIA RAZEM to internetowa strona na portalu facebook ( tzw. fanpage), poświęcona wymianie kulturalnej między pokoleniem seniorów i nastolatków. Aby wziąć udział w głosowaniu na Listę Przebojów Dojrzałego Pokolenia:
    1. Załóż konto na facebook’u
    2. Wejdź na stronę: www.facebook.com/pokoleniarazem
    3. Kliknij napis: Lubię to!
    4. Następnie kliknij napis: Wiadomość
    5. Napisz tytuły oraz wykonawców Twoich ulubionych utworów

Wśród najaktywniejszych użytkowników rozlosowane będą nagrody ZAPRASZAMY!

Skontaktuj się z nami !

Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron internetowych - strona bez programowania