Życie jest talentem powierzonym nam, abyśmy go przemieniali i pomnażali, czyniąc z niego dar dla innych. Jan Paweł II 

Turniej "Dance Talent"

"Dance Talent" 2013

Zakończył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent". Podobnie jak w ubiegłym roku Fundacja WIEM I UMIEM współpracowała w organizacji wydarzenia, posiadającego wysokie walory edukacyjne i wychowawcze. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami reporterskimi i filmowymi z turnieju na portalu osowa24.pl

"Dance Talent" 2012

Wdniach 14 – 15 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół  Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent". W organizację tego wydarzenia zaangażowana była Fundacja WIEM I UMIEM. Celem turnieju było:


  • Promowanie wśrodowisku dzieci i młodzieży aktywności ruchowej, wpływającej pozytywnie na usprawnienie pracy mózgu i polepszenie wyników w nauce 
  • Kształtowanie charakteru młodych ludzi poprzez wdrażanie w rywalizację fair play.
  • Propagowanie wartościowych pasji i zainteresowań przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych a wszczególności internetu. 
  • Konfrontacja umiejętności uczestników celem zdynamizowania ich indywidualnego rozwoju 
  • Integracja środowiska osób i grup zaangażowanych w rozwój talentów tanecznych 

 

W zawodach startowali uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat. Młodzi tancerze występowali solo, w duetach, w miniformacjach a także w formacjach tanecznych. Tańczyli w 6 kategoriach tanecznych: disco dance, hip hop, show dance, taniec współczesny, dancehalloraz „inne formy tańca”. Uczestników oceniało jury złożone z doświadczonych instruktorów i organizatorów ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tanecznych – instruktor tańca Sebastian Białobrzeski z Gdańska, Instruktor Jacek Suchiński z Malborka oraz Benua Le Gross z Togo. W turnieju wzięło udział około 1200 zawodników z całej Polski. Wydarzenie było rejestrowane przez  ekipę filmową oraz fotografików. Dokumentację stanowią  klipy i filmy dokumentalne zamieszczone w serwisach społecznościowych oraz na stronach internetowych organizatorów i patronów medialnych (www.osowa24.pl, www.dancetalent.entro.pl, profil Talenttv Pl na facebooku).  

Projekt połączył i wykorzystał dwie tendencje widoczne w środowisku dzieci i młodzieży.Są nimi rosnąca popularność tańca - najchętniej wybieranej przez młodych formy aktywności fizycznej, oraz powszechność użytkowania internetu jako narzędzia dzielenia się różnorakimi pasjami a także podnoszenia własnych umiejętności.Dzięki zorganizowaniu ogólnopolskiego turnieju i upowszechnieniu jego owoców za pomocą internetu zaprezentowaliśmy młodych ludzi z ukształtowaną pasją, poświęcających czas i wysiłek, aby ją rozwijać dążąc do mistrzostwa na miarę swoich możliwości. Należy przypuszczać, że zachęciło to ich samych do jeszcze cięższej pracy a rówieśników do naśladowania cech takich jak ambicja i wiara wsiebie. Organizatorzy i jurorzy podczas całego turnieju zwracali uwagę nazasady fair play oraz przesłanie edukacyjno-wychowawcze projektu. 
II "Dance Talent" na YouTube
Zdjęcia z I "Dance Talent"
Zapraszamy na III "Dance Talent" - 2013

III Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego "Dance Talent" odbędzie się wiosną 2014 roku. Zapowiadają się ciekawe innowacje organizacyjne i niespodzianki programowe. Wkrótce szczegóły! 

Zapraszamy do zaangażowania sponsorskiego w "Dance Talent" - największe tego typu wydarzenie w Trójmieście !
Ważne: wypełnij pola oznaczone *
Kreator stron internetowych - strona bez programowania