Życie jest talentem powierzonym nam, abyśmy go przemieniali i pomnażali, czyniąc z niego dar dla innych. Jan Paweł II 

Prezydent Kowalczuk gościem Gdańskiej Akademii Dojrzałości

21 listopada 2015 gościem Gdańskiej Akademii Dojrzałości był Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. Polityki Społecznej. Wygłosił on wykład pt.: "Wybrane aspekty polityki społecznej Miasta Gdańska związane z osobami starszymi". Wystąpienie zostało przyjęte z uwagą i zainteresowaniem przez zgromadzonych licznie seniorów, nauczycieli i trenerów GAD, wolontariuszy a także przedstawicieli lokalnej samorządności. Słuchacze docenili nie tylko wartość merytoryczną ale również komunikatywność przekazu, co zapewne przyczyni się do lepszego zrozumienia i docenienia ciekawych inicjatyw Miasta Gdańska skierowanych do seniorów. Studenci i organizatorzy serdecznie dziękują za poświęcony czas i miłą atmosferę spotkania.

wiemiumiem.pl/AKADEMIA

Gdańska Akademia Dojrzałości - plan zajęć sobotnich w roku akademickim 2015/16.

10, 24 październik
07, 21 listopad
05, 19 grudzień
09, 23 styczeń
06 luty
12 marzec
09, 23 kwiecień
07, 21 maj
11, 18 czerwiec

Początek: godzina 09:00
Miejce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
im. Stefana Banacha w Gdańsku Osowej ul. Wodnika 57

Wykład Prezydenta za nami

"Gdańsk jako wyzwanie" - taki tytuł nosił wykład Prezydenta Pawła Adamowicza wygłoszony w Gdańskiej Akademii Dojrzałości 23 maja 2015. Został on wysłuchany z uwagą i zainteresowaniem przez uczestniczących w nim seniorów. Studenci Gdańskiej Akademii Dojrzałości uzyskali wpis do indeksu od Prezydenta najpiękniejszego miasta w Polsce a wraz z nim porcję ciekawej wiedzy i refleksji. DZIĘKUJEMY. Zobacz galerię zdjęć na oficjalnej stronie miasta Gdańsk    

Bal dla studentów GAD

30 maja - Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku - Osowej 

Zapraszamy na międzypokoleniowy bal studentów Gdańskiej Akademii Dojrzałości. Rozpocznie się o 17:30. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt pod numer 600 382 169.

Prezydent Gdańska wykładowcą Gdańskiej Akademii Dojrzałości

23 maja - gimnazjum w Gdańsku Osowej

Gościem osowskich seniorów będzie Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ma on wygłosić wykład w oparciu o własną książkę zatytułowaną "Gdańsk jako wyzwanie" Wykład upiększą występy artystyczne młodzieży oraz międzypokoleniowe spotkanie integracyjne. 
Spotkanie odbędzie się w zwykłych godzinach zajęć Gdańskiej Akademii Dojrzałości to jest od 09:00.

Serdecznie zapraszamy !

Sztuka, zdrowie i rekreacja - nowe zajęcia w Gdańskiej Akademii Dojrzałości

Wszystkie dojrzałe panie zapraszamy na Slavica Dance. Każdy czwartek godz. 18:10 w sali lustrzanej "0" Szkoły Podstawowej nr 81. 
Zajęcia prowadzi wybitny horeograf Justyna Bolek
Tydzień temu w telewizji, w tym tygodniu u nas. 

ZAPRASZAMY CHĘTNIE PANIE W WIEKU 55+ Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze zajęcia.

Gdańska Akademia Dojrzałości zaprasza na wykład Profesora Henryka Krawczyka - 28.03.2015

Tym razem wykładowcą w Gdańskiej Akademii Dojrzałości będzie Rektor Politechniki Gdańskiej Pan Profesor Henryk Krawczyk. Jeden z najwybitniejszych polskich informatyków, specjalista z zakresu inżynierii oprogramowania, systemów równoległych i rozproszonych. Jest on rektorem Politechniki Gdańskiej już w drugiej kadencji. Czterokrotny dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (w latach: 1990–1996, 2002–2006), kierownik Katedry Architektury Systemów Komputerowych. Czynnie uczestniczy w krajowych organizacjach naukowych. Pracuje jako wiceprzewodniczący Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem z wyboru Rady Naukowej Instytutu Podstaw Informatyki PAN.
Autor licznych wdrożeń komputerowych. Opracował procedury służące do ograniczenia destrukcyjnej działalności w Internecie. Kieruje modułem „Technologie Informacyjne i Komunikacyjne” w Centrum Zaawansowanych Technologii Pomorze.

Na spotkanie z Panem Profesorem zapraszamy osoby w każdym wieku o zainteresowaniach nie tylko technicznych. Skorzystać mogą szczególnie młodzi ludzie rozważający możliwość studiów na Politechnice Gdańskiej, która jest jedną z najbardziej liczących się uczelni w Polsce.

Po zakończeniu wykładu Profesora Krawczyka przewidziane są ciekawe i pożyteczne warsztaty wielkanocne (między innymi nauka haftu kaszubskiego a także wyrób ozdób świątecznych). Poza tym jak zawsze miła atmosfera, smaczny poczęstunek i napoje.

Start 28 marca o godz. 9:00 w ZSO nr 2 im. S. Banacha ul. Wodnika 57.

Serdecznie zapraszamy.

Gość specjalny GDAŃSKIEJ AKADEMII DOJRZAŁOŚCI w sobotę 14-go marca

W dniu 14 marca gościem Gdańskiej Akademii Dojrzałości będzie Adam Hlebowicz historyk, publicysta, dyrektor Radia Plus w Gdańsku, autor kilkunastu książek i ponad 600 artykułów poświęconych problematyce społecznej, kulturowej i historycznej. Wygłosi on wykład zatytułowany: dziedzictwo Polski na Wschodzie.

Po wykładzie będzie można uzyskać książkę z podpisem Autora.


Oprócz Adama Hlebowicza tego dnia w Gdańskiej Akademii Dojrzałości zajęcia poprowadzi również Dariusz Wiliński - redaktor Dziennika Bałtyckiego oraz prezes Fundacji "Sztuka Życia - Niepokonani", której celem jest pomoc w spełnianiu marzeń osób niepełnosprawnych, pomoc w rehabilitacji i przystosowaniu do życia osób niepełnosprawnych i ludzi w podeszłym wieku. Fundacja jest wydawcą gazety NIEPOKONANI.

Na zakończenie przewidziane jest spotkanie poradnicze z kosmetologiem z Osowej, Panią Karoliną Łukaszewicz.

Początek jak zawsze o godz. 9:00 w ZSO nr 2 ul. Wodnika 57. 
INAUGURACJA GDAŃSKIEJ AKADEMII DOJRZAŁOŚCI ZA NAMI
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej uroczystego przebiegu. Szczególnie prześwietnemu wykładowcy Księdzu Biskupowi Szlachetce oraz licznym znakomitym gościom z Panem Marszałkiem Senatu RP Bogdanem Borusewiczem na czele. Dziękujemy za wsparcie organizacyjne Zespołowi Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Gdańsku a także restauracji Malinowy Ogród za ufundowanie cateringu. Studentom Gdańskiej Akademii Dojrzałości gratulujemy indeksów i zapału do nauki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji filmowej z tej niezapomnianej uroczystości.  
Kliknij, aby edytować treść...
Grupy edukacji i rozwoju - rok 2014/2015

Zapraszamy do rozwijania zainteresowań i pasji w mniejszych grupach, pracujących regularnie pod kierunkiem instruktorów. 

uwaga informacje o zajęciach w roku 2015/16 u Renaty Grochowskiej. tel. 600 382 169

TERMINY: 

Grupa języka angielskiego czeka na chętnych od października  

Grupa informatyczna 


Grupa gimnastyczna - 

Grupa brydżowa 

MIEJSCE: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Wodnika 57 Gdańsk.

Informacje: Renata Grochowska 600 382 169
Kreator stron internetowych - strona bez programowania